Genel Bilgiler

Neden Orjinal Ürün Almayıp Dolumu Seçmeliyim ?

Yazıcılarınızın yeni kartuşları oldukça maliyetlidir, hatta çoğu zaman yazıcının fiyatını dahi geçebilirler.Boş toner kartuşlarınızı atmak yerine doldurtmanız çok daha mantıklı bir seçimdir.Ciner Bilgisayar tüm lazer yazıcı tonerlerinin ve inkjet mürekkep kartuşlarının dolumlarını yüksek kalitede ürünler kullanarak profesyonelce yapmaktadır.

Her yıl 800 milyondan fazla kartuş çöpe atılmakta ve doğayı inanılmaz ölçüde kirletmektedir.Bu kartuşların doğa içerisinde yok olmaları yüzlerce yıl almaktadır.Dolum çevre kirliliğini azaltmakta ve %80 e kadar tasarruf getirmektedir.

Dolum Bana Ne Kadar Kazanç Sağlar ?

Ortalama olarak müşterilerimizin dolum kartuşlarını,orjinal kartuş fiyatlarıyla karşılaştırdığımızda, her dolumda %80 e kadar tasarruf sağlamaktadırlar.Dolum hiç bir zaman yeni bir kartuş alınmayacağı anlamınada gelmemektedir.Yeni bir kartuş alınması gerektiğinde, Ciner Bilgisayar, bir çok modelde muadil kartuş ve toner seçeneklerini de müşterilerine sunar.

Dolum Ürün Kullanmak Yazıcımı Garanti Dışında Bırakır Mı ?

Yazıcı şirketleri, müşterilerinin kendi ürünlerini kullanmadıkları zaman, yazıcılarının garanti dışında kaldığına inanmalarını istemektedirler.Ama bu doğru değildir.

Yazıcı şirketleri,garanti içerisinde yazıcılarda kullanılacak olan dolum ürünleri ya da muadil ürünleri, tavsiye etmediklerini belirtmektedirler.Bu ürünlerin kullanımları, yazıcıları garanti dışında bırakmamaktadır.Tüketiciler kanunlar tarafından korunmaktadırlar.

Yazıcı şirketleri kullanıcıları etkileyerek, kendilerinin çok pahalı olan orjinal ürünlerini satmaya çalışmaktadırlar.

Dolum Kartuşun Kalitesiyle, Orjinal Kartuşun Kalitesi Aynı Mıdır ?

Üreticiler, kartuşlarını yüksek kalite ve performans verecek şekilde üretirler.Dolum yaptığımız ürünlerden aldığımız sonuçlar kalite ve performans yönünden ayırt edilemeyecek düzeydedir.

Kaç Kez Dolum Yaptırabilirim ?

Bir kartuşun kaç kez dolabileceğini belirleyen bir çok faktör mevcuttur.Mürekkep kartuşlar, kullanılan malzemelere ve kullanıcıların kullanım koşullarına göre bir kaç kez dolabilir.Ama en sonunda orjinal ya da muadil bir ürün almak kaçınılmazdır.

Lazer tonerlerde ise, profesyonel bir dolum ve zamanında yenilenen parçalarla onlarca kez dolum işlemi yapılabilmektedir.Bir örnek olarak verirsek, kendi tonerimiz olan Hp 1320 yazıcımızın Q5949A tonerini 50 kezden fazla doldurmuş bulunuyoruz ve halen yüksek kalitede verim alıyoruz.

Neden Bazı Kartuşlara Dolum Yapılamıyor ?

Bunun bir çok nedeni mevcuttur.Lazer toner kartuşlarda her modelde dolum yapılabilirken,mürekkep kartuşlarda ise bu mümkün değildir.Bunun başlıcan nedenleri ise şunlardır :

  •  Aşırı sıcaklığa maruz kalma.
  •  Baskı başlığının kuruması ya da tıkanması.
  •  Elektronik hata. ( kartuşun hiç çalışmaması )
  •  Kötü kullanım sonucu kartuşun darbe alması.
  •  Renk karışımı


 
Yazıcı Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Birçok insan gibi inanılmaz bir fiyata yazıcı satın alabilir ve daha sonradan sarf malzemelerinin maliyetlerini öğrendikten sonra şok olabilirsiniz.Yazıcınızın size verdiği bu maliyetler, siz yazıcıyı alırken kolayca farkedemeyebileceğiniz gizli maliyetlerdir.Bir çok kişi yeni kartuş fiyatlarını gördüklerinde büyük hayal kırıklıklarına uğramaktadır.Sizler de bu hayalkırıklığına uğramak istemiyorsanız yazıcı alırken Ciner Bilgisayara danışmayı unutmayın.


Ankara Toner Dolum - 0 312 324 22 37 - Ankara toner dolumu - Ankara kartuş dolumu - Ankara Hp toner dolumu - hp toner dolum Ankara Toner - Toner Dolumu Ankara - www.ankaratonerdolum.org - www.ankaratonerkartusdolumu.com - www.cinerbilgisayar.com