Sık Görülen Arızalar

Bir kartuşta arıza olup olmadığını anlamanın en iyi yolu yazıcıya yeni bir kartuş takarak denemektir. Aynı yazıcıdan bir tane daha varsa o yazıcıda deneyerek de anlayabilirsiniz. Eğer kartuşta arıza varsa aynı sorun diğer makinede de görülecektir.

Sayfa Sayısına Göre Toner Kullanımı

Toner kartuşunun çıktı sayısını etkileyen bir çok faktör vardır. Sayfa üzerinde çok toner harcanması (yazının sayfayı kaplama oranı), yazıcının yoğunluk ayarı (density) çıktı sayısını etkiler.İpucu: Fazla sayfa basmak için yazıcının yoğunluk ayarını en düşük moda ayarlayınız. Ortalama çıktı sayınız artacaktır ve çıktı kalitesi yine hemen hemen aynı olacaktır.

Açık Baskı

Elde olmadan Econo-Mode konumuna alınan özellikle yeni yazıcılardan bir çok açık kopya şikayeti gelmektedir. Yazıcınızın elkitabına bakarak ayarların doğru olupolmadıını kontrol edilmesi gerekir ya da başka bir kartuş deneyerek sorunun makinede ya da kartuşta olup olmadığının tespit edilmesi gerekir. Makinenize bakım yaptırmanız gerekebilir, optik sistemlerinşn ve lazer ünitesinin temizlenmesinde fayda vardır.

No Toner Cartridge veya Cover Open Sinyali

Bu kartuşun drum kapağı mekanizmasının kırık olmasından kaynaklanabilir ya da kartuş yuvasına iyi oturmamış olabilir.

Samsung ve Xerox Lazer Yazıcılarda Toner Boş (Toner Empty) Uyarısı

Bu sinyal toner dolumundan sonra ortaya çıkar. Makine üreticilerinin, kullanıcıları toneri doldurmak yerine yenisini almaya yönlendirmek amaçlı uyguladıkları bir yöntemdir. 3 fonksiyonlu (fotokopi+yazıcı+fax) yazıcı olarak bilinen yazıcılar için geçerlidir. Bu yazıcılarda fonksiyon eksikliği vardır ve CİNER bilgisayar bunu çözmekte size yardımcı olacaktır.

Görüntü Bozuklukları

Görüntü bozuklukları genelde kartuştan ziyade çıkış ünitesinden kaynaklanır. Bir çok lazer yazıcının bakım kiti vardır. Bunların içerisinde merdaneler ve kağıt alma aparatları bulunur. Bu parçalar belirli baskı sayılarında düzenli olarak değiştirilmelidir.

Kağıt Sıkışması

Kağıt sıkışması genellikle kağıt kılavuzları ve kağıt alma lastiklerinden meydana gelir. Kağıt alma lastiklerini ara sıra nemli bezle silerek sorunu çoğu kez halledebilirsiniz. Eğer çıkış Ünitesinde kağıt kalıyorsa ünitenin değiştirilmesi gerekebilir. Öte yandan kasete kağıtları kaymadan önce havalandırmanızda fayda vardır.

Biten kartuşlarınızı mümkün olduğu kadar kısa bir süre içerisinde dolum veya yenileme merkezlerine ulaştırmanız gerekmektedir. Kartularınızı kutusu içinde düşme ve çarpmalara maruz kalmayacak şekilde saklayınız. İnkjet kartuşunuz bitince mutlaka ağzını arjinal bandıyla kapatınız (renkli kartuşları bantlarken hava boşluğunun kalmamasına dikkat ediniz. Aksi takdirde renk karışmasına sebebiyet verebilir) ve naylon bir torba içerisinde muhafaza ediniz. Şunu unutmayın ki uzun bir süre boş olarak bekletilmiş inkjet kartuşu ne kadar uğraşılsa da dolum kabul etmeyebilir.


Ankara Toner Dolum - 0 312 324 22 37 - Ankara toner dolumu - Ankara kartuş dolumu - Ankara Hp toner dolumu - hp toner dolum Ankara Toner - Toner Dolumu Ankara - www.ankaratonerdolum.org - www.ankaratonerkartusdolumu.com - www.cinerbilgisayar.com